Lätlased varastasid minu idee!

Annan kohe Teile ühe lingi, mis on siin: https://www.waitasecond.shop/

See on Läti sait aga klikkige “shop now“ nupukest, siis näete, mis seal pakkuda on. Valik ei ole küll suur hetkel aga kõik näeb ilus ja kena välja. Ja arvake nüüd ära, mis riideid sellel leheküljel pakutakse. Ma ei tea, kas Te arvate ära aga tegemist on reaalselt leidudega second hand`idest. What a great idea! Aga see on koguaeg olnud minu idee, sest ma olen reaalselt käinu kaltsukates erinevaid asju otsimas (kutsume neid parimateks leidudeks) ning neid ka müünud. Ma ei unusta kunagi, kuidas ma sain ühe valge parka (ja see oli reaalselt lumivalge!) Paavli sendikast ühe euro eest ja müüsin selle Facebooki ühes grupis 25 euroga. Ja see oli nii ilus, et oli seda täiega väärt!

Ega ma väga palju ei ole niimoodi asju julgenud müüa, sest teate ju küll neid kurjasid tädisid sotsiaalmeedias, kellele kõik ette jääb ning kes mingisugusele eetikale hakkavad rõhuma. Nagu reaalselt?! Et ei ole ju ikka ilus asju osta nagu megaodavalt ja neid kallimalt müüa. Nagu päriselt?! Mis planeedil Te elate? Ma lihtsalt ei saa, ma lähen alati sellest nii kettasse kui keegi kirjutab kommentaarina kellegi teise müügikuulutuse alla, et Hiinast saab neid ühe euriga ja tema müüb sellise hinnaga, et issand ärge keegi ostke. No Hiinast saabki aga see inimene on tellinud ja oodanud ja Sina saad selle praktiliselt kohe kätte. Ja kui Sulle see hind ei meeldi, siis kõnni ilma kobisemata minema. Õudne, millised kraaksujad! Sama hästi võiks minna poodidesse ja hakata seal protesteerima, sest me teame ju küll, et hulgihinnaga saadakse paljusid kõrge hinnaga asju praktiliselt rämpsu hinnaga kätte. Aga seal meil ei tule see lihtsalt pähe!

Aga olgu sellega, kuidas on, kuid ma tean, et Eestis on palju väikeseid linnasid ja kohti, kus pole nii hea kaubavalikuga second hand poode, samuti pole paljudel aega käia neid poode läbi ning on palju inimesi, kes tegelikult ei tahagi oma jalga mingisse kaltsukasse tõsta aga netist telliksid hea meelega. Ja vaadake palun neid pilte seal Läti leheküljel…need näevad välja nagu tavalise netipoe pildid ning riided nii kvaliteetsed ja kenad. Mulle lihtsalt meeldib see, kuidas neid riideid on presenteeritud, sest uskuge mind, kaltsuka riided võivadki olla täiega kenad. Ja mulle meeldib selline idee Interneti kaltsukast koos ilusate piltidega. Ainult hinnad on minu arvates seal ehk liiga krõbedad.

Vot sellisest ägedate asjade otsimisest ja müümisest olen ka mina unistanud, sest see ajab mind lihtsalt sajaga hasarti. Aga anyway, mina seda niikuinii ei teeks, sest sellel on kaks põhjust:

a.) Eestis hakatakse Sind kohe materdama selle eest, et Sa selline kasuahne mõrd oled;

b.) turg on meil nii väike, et raske on asju müüa. Just täna vaatasin, et see ostan/müün/vahetan grupp ajab müügikuulutustest üle, kuid kommentaarid on enamasti tühjad ehk siis ostjaid praktiliselt pole.

Aga õnne igatahes lätlastele, sest see on tubli ettevõtmine ja mina hoian pöialt, et asi õnnestuks ja toimiks ikka!

Aga panen siia ühe pildikese ka ühest kleidist, mille endale Uuskasutuskeskusest soetasin. Ja kui keegi vajab nukule riideid (kui nukk on enam vähem normaalse beebi mõõtu), siis pisikesed vastsündinu riided on Uuskasutuskeskuses 80 senti tükk. Ostsin oma lapsele mängimiseks sealt titade riideid. 🙂

And by the way, ma tean, et mul on veel lugejaid vähe…sest ma ei reklaami ennast kusagil, kuid kui Sina arvad, et minu jutt võiks kellegi jaoks huvitav igapäevane lugemine olla, siis levita sõna ja toeta mu ettevõtmist.

Ja siit se kleit siis lõpuks tuleb:

3200D1DC-5BAA-49AF-A19C-D7677ED4A929

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s